Periodontoloji

Periodontoloji Tedavisi

Periodontoloji

Sağlıklı Diş Eti, Güçlü Gülüş !

Periodontoloji Nedir?

Sağlıklı diş etleri güçlü dişlerin temelini oluşturur. Periodontoloji, dişleri çevreleyen destek dokuların, yani diş etlerinin, kemik ve bağ dokuların sağlığını inceleyen ve tedavi eden diş hekimliği alanıdır. Periodontoloji uzmanları,  genel ağız sağlığına odaklanarak, kişiye özel tedavi planları oluştururlar ve uzun vadeli ağız sağlığının korunmasını amaçlarlar.

null

Diş Eti Kanaması

Diş eti kanaması tedavisi ile diş eti sağlığınızı korur, kanama problemini ortadan kaldırarak güçlü bir diş eti sağlarız.

null

Diş Eti Çekilmesi

Diş eti çekilmesi durumunda, diş eti grefti ve benzeri yöntemlerle estetik ve sağlıklı bir diş eti yapısını geri kazandırmak için çeşitli tedaviler sunuyoruz.

null

Gingivektomi

Gingivektomi cerrahisi ile aşırı diş eti dokusunu düzeltiyor, dişlerin doğal uzunluğunu ortaya çıkararak estetik bir görünüm sağlıyoruz.

null

Küretaj

Küretaj, diş eti ceplerindeki plak ve tartarı temizleyerek periodontal hastalıkları önler ve diş eti sağlığını korur.

null

Flap Operasyonları

Flap operasyonları, derin diş kökü ve çevre sert kemik dokusu yüzeylerine uygulanarak periodontal tedaviyi destekleyen cerrahi müdahaleleri içerir.

null

Frenektomi

Frenektomi işlemi ile dil veya dudak frenulumunun düzeltilmesi, ağız fonksiyonlarını düzenleyerek sağlıklı bir ağız yapısı oluşturulması sağlanır.

Bilgi Al
Prodent Destek
Merhaba Prodent olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?