Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Sağlıklı Gülüşlerin Temel Taşı !

Ağız, diş ve çene cerrahisi, ağız bölgesindeki anatomik yapıları, dişleri ve çeneyi içeren  cerrahi işlemlerin uygulandığı uzmanlık alanıdır. Bu cerrahi disiplin ile  geniş bir yelpazedeki  dental sorunlar tedavi edilerek kişiler estetik ve fonksiyonel açıdan sağlıklı bir gülüşe kavuşturulur.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Nedir?

Ağız, diş ve çene cerrahisi, ağız bölgesindeki anatomik yapıları, dişleri ve çeneyi ilgilendiren cerrahi müdahaleleri içeren bir uzmanlık alanıdır. Bu cerrahi disiplin, geniş bir yelpazede dental sorunları tedavi etmeyi amaçlar ve çeşitli prosedürleri kapsar.

null

Yirmi Yaş Dişlerinin Çekimi

20’lik diş çekimi, sıkça görülen bir cerrahi müdahaleyle, çene yapısını koruma ve ağız sağlığını iyileştirme amacıyla gerçekleştirilir.

null

Apikal Rezeksiyon

Apikal rezeksiyon, diş kökü ucundaki enfeksiyonun cerrahi işlem ile çıkartılarak dişin ağızda korunmasını sağlar.

null

Kist Operasyonları

Kist operasyonları, ağız içindeki kistlerin cerrahi olarak çıkarılmasını ve böylece sağlıklı diş ve çene yapısının korunmasını sağlar.

null

Sinüs Lift Tedavisi

Sinüs lift tedavisi, çenede implant yerleştirmek için yeterli dikey kemik boyutu bulunmayan  vakalarda sinüs içindeki kemik seviyesinin kısmen yükseltilmesi ile uygun boyda implant yerleştirilmesini sağlar.

Bilgi Al
Prodent Destek
Merhaba Prodent olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?