GENEL DİŞ HEKİMLİĞİ

Ağız ve diş sağlığı genel vücut sağlığının çok önemli bir parçasıdır. Ağız hijyeni iyi olmadığı takdirde, genel vücut direnci düşebilir ve hastalıklara yakalanma riski artabilir. Dişlerin ağızda, uzun vadede sağlıklı kalması için düzenli bakım ve kontrollerin yapılması gereklidir. Klinikte yapılacak diştaşı temizliği ve çürük kontrolü, oluşabilecek problemlerin erken aşamada tespit edilmesini ve önlenmesini sağlayacaktır.

  • Diştaşı Temizliği ve Genel Kontrol

Evde en az iki kere diş fırçalama şeklinde yapılan günlük diş bakımı ağız ve diş sağlığının uzun vadede korunması için çok önemli olmakla birlikte yeterli değildir. Günlük bakım, diş taşlarının oluşumunu en az seviyede tutar fakat tamamen önleyemez. Buna ek olarak,dişlerin belirli bir rutinde (genelde 6 ayda bir) klinik ortamda bir dişhekimi tarafından kontrol edilmesi gereklidir. Bu şekilde, evde diş fırçası ve diş ipi ile ulaşılamayan bölgelerdeki sertleşmiş diş taşları ve bakteri plağı tamamen ağız içi ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Bu bakım ihmal edildiği takdirde, diş kaybı ile sonuçlanacak diş eti hastalıkları oluşabilir.   

  • Diş Dolguları

         - Kompozit dolgular (akrilik esaslı) ve porselen dolgular.

         - Kliniklerimizde, amalgam ve metal döküm dolgular yapılmamaktadır. 

  • Protez Yapımı (Parsiyel / Total)

    Hiç dişi olmayan ve çene kemiklerindeki yetersizlik nedeni ile implant tedavisi uygun olmayan hastalara takıp çıkarılabilen akrilik esaslı protezlerin yapımı.
     
  • Porselen Kron / Köprü Yapımı
  • Diş Çekimi (Normal / Cerrahi / Gömülü 20 yaş dişi çekimi)